PORCJA SZTUKI

W minionym roku po raz pierwszy w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia zorganizowano artystyczne śniadanie charytatywne, podczas którego zaprezentowano najlepsze wzornictwo z Dolnego Śląska, tj. Polski Stół. Dochód ze śniadania został przeznaczony na sfinansowanie wakacyjnego wypoczynku dla dzieci wskazanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu.

28 maja w Starej Kopalni ponownie odbędzie się śniadanie charytatywne pod nazwą „Porcja Sztuki”. W tym roku współtworzyć to wydarzenie będą wałbrzyska Fabryka Porcelany „Kristoff” oraz młodzi artyści z pracowni ceramiki „Ende” oraz „Tohu&Bohu”. Całość dopełni prezentacja sztuki Piotra Micka – kierownika Centrum Ceramiki Unikatowej. Tematem przewodnim „Porcji Sztuki” będą trzy kolory: biel, czerń i złoto.

Poza wyjątkową zastawą niezwykłe będą również serwowane potrawy, o które zadba szef kuchni restauracji Inaczej Maja Jońska – rodowita wałbrzyszanka, finalistka programu Hell’s Hitchen (5 edycja), która szlifowała swój kunszt kulinarny m.in. w Atelier Amaro.

W tym roku środki uzyskane z biletów uprawniających do udziału w „Porcji Sztuki” ponownie przekażemy na sfinansowanie wakacyjnego wypoczynku dla dzieci wskazanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu.

Zachęcamy wszystkich do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu, wsparcia naszej inicjatywy, poznania historii młodych dolnośląskich artystów oraz degustowania potraw przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Koszt biletu: 250 zł
Bilety do nabycia w kasach biletowych Starej Kopalni od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10:00-18:00.
Istnieje możliwość wpłaty na rachunek bankowy PKO BP o numerze:
11 1020 3668 0000 5502 0430 2253.
W tytule przelewu prosimy wpisać „Porcja sztuki” oraz imię i nazwisko osoby kupującej bilet.
Uwaga: liczba miejsc ograniczona.
Informacje na temat wydarzenia udziela Kamila Świerczyńska, tel. 74 667 09 15, mail: marketing1@starakopalnia.pl

ŚNIADANIE CHARYTATYWNE