<i>Magiczne Miasto Davida Bethune w Starej Kopalni w Wałbrzychu

04 września 2015r. w Starej Kopalni w Wałbrzychu odbędzie się wernisaż pierwszej europejskiej wystawy amerykańskiego artysty-fotografika z Miami Davida Bethune.

Podczas swojego show zaprezentuje on 30 prac na płótnie, charakteryzujących się intensywną głębią i kolorem. Wszystkie wykonano w unikatowej technice fotograficznej wielokrotnej ekspozycji. Podejście Davida do fotografii jest zarówno malarskie jak i futurystyczne. Oferuje widzowi indywidualne odkrywanie czasu i przestrzeni ponad utartą, płaską przestrzenią. Obrazy wykonane w Miami i Paryżu koncentrują się na roli sztuki, architektury, „życia ulicy”, a także zakupów jako naszego codziennego doświadczenia.

Dodatkową atrakcją wernisażu będzie muzyka na żywo.

Wyjątkowe atrakcje zaplanowano również na 05 września 2015r, kiedy to odbędzie się spotkanie z artystą podczas wykładu o sztuce ulicy. Wykład na temat graffiti i street artu wygłoszą: David Bethune oraz dr Kamila Kamińska, tłumaczka książki Banksiego, akademik i aktywistka oraz Konrad este Iwanowski, writer, aktywista i współzałożyciel grupy Kolektyf. Po wykładzie Grupa Kolektyf zaprosi przybyłych gości do wspólnego malowania na żywo.

 

Biografia artysty:

David Bethune jest amerykańskim artystą urodzonym w Austin w Teksasie w 1968 roku. Pierwsze fotografie wykonał w wieku 14 lat w szkole średniej podczas lekcji  fotografii reporterskiej, tej sztuce poświęcił się kompletnie po 2001 roku. Prace Davida były prezentowane podczas indywidualnych i zbiorowych wystaw. Publikowano je także w ARTnews Magazine. Styl artysty łączy fotografię ulicy, architektury, dzieł sztuki oraz przejawów komercjalizmu. Powstają w ten sposób obrazy, które zachęcają do nowego spojrzenia na sztukę, reakcji na nią oraz jej otoczenia. David mieszka  w południowej Florydzie, która  stanowi tematykę jego najnowszej książki – „Wynwood: Sztuka uliczna Miami.”

Więcej na  http://magicstarakopalnia.com

Plakat_B2_dobry