Rezydencja sztuki ESK 2016

Projekt zakłada miesięczny pobyt pochodzącej z Holandii artystki polskiego pochodzenia, która w swojej pracy twórczej tworzy powstające z różnego rodzaju materiałów rzeźby. W ramach warsztatów, które przez trzy tygodnie będą odbywały się w wyjątkowej przestrzeni Parku Wielokulturowego Stara Kopalnia w Wałbrzychu, młodzież z wałbrzyskich szkół razem z artystką stworzy galerię rzeźb nawiązujących do idei pokoju. Galeria będzie eksponowana przez dwa miesiące w Galerii Centrum Ceramiki Unikatowej oraz w Welcome Center Starej Kopalni, gdzie pojawia się najwięcej gości.

Anna Skubisz to pochodząca z Holandii artystka polskiego pochodzenia. Absolwentka ArtEZ School w Zwolle. Jest ilustratorką i projektantką. Najchętniej pracuje nad nowymi ekspozycjami wystawienniczymi. W swojej pracy wykorzystuje wełnę i papier, z których tworzy rzeźby. Inspirację odnajduje w różnego rodzaju materiałach, dokumentach, historiach i w naturze. Jest autorką licznych wystaw.

Główną ideą projektu jest kształcenie poprzez sztukę i wzmacnianie postaw pokojowych, zarówno wśród uczestników warsztatów, tworzących unikatową galerię rzeźb, jak i wśród gości odwiedzających powstałą wystawę.  Celem jest dotarcie do jak najszerszej grupy odbiorców, którzy poprzez kontakt ze sztuką mogą budować swoje widzenie świata i zmieniać lub poszerzać percepcję i zrozumienie dla idei pokoju na świecie.

  Anna_Skubisz\ Anna Skubisz podczas pracy artystycznej

 

Rezydencja Anny Skubisz – „Sztuka dla pokoju”, realizowana jest we współpracy z Programem Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro.

Program Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro prowadzony jest w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Untitled design (1)