Logo_Barb_Paint2

 

OFERTA SPONSORSKA FESTIWALU TRADYCJI GÓRNICZYCH BARBÓRKA 2015 W WAŁBRZYCHU
Zapraszamy do zapoznania się z koncepcją pierwszego w Wałbrzychu i jedynego w Polsce Festiwalu Tradycji Górniczych, który odbędzie się w Wałbrzychu w dniach 1-5 grudnia 2015. Zachęcamy do rozważenia możliwości włączenia się w przygotowania tego wyjątkowego wydarzenia w charakterze jego sponsora lub partnera.

Szanowni Państwo,
Wałbrzych od wieków był miastem przemysłowym. Już w XIV wieku wydobywano tu rudy ołowiu i srebra, później rozwinęło się sukiennictwo i płóciennictwo, a w XIX wieku odlewnictwo żelaza, fabryki porcelany, huty szkła, elektrownie i gazownie. W tym też czasie Wałbrzych stał się miastem górniczym. Wydobycie węgla kamiennego dominowało do połowy lat 90.tych XX wieku. Chociaż już od prawie dwudziestu lat nie wydobywa się w Wałbrzychu węgla, to dziedzictwo górnicze miasta żyje nadal w pamięci byłych pracowników kopalń i ich rodzin.

Górnicy co roku w grudniu obchodzą swoje tradycyjne święto w dniu świętej Barbary. Jest to najczęściej wydarzenie niedostępne dla szerszej publiczności, obchodzone w zamkniętym gronie. Stara Kopalnia, która jest nowoczesnym centrum nauki i sztuki, w swojej misji ma również prowadzenie działalności edukacyjnej i przekazywanie wiedzy o wałbrzyskich tradycjach przemysłowych kolejnym pokoleniom.

Barbórka w tym roku będzie miała zupełnie nowy charakter. Będzie świętem górników, Wałbrzycha i jego mieszkańców, a także Starej Kopalni, która obchodzić będzie swoje pierwsze urodziny. Festiwal Tradycji Górniczych będzie pierwszym na tak szeroką skalę zorganizowanym wydarzeniem, celebrującym górnicze tradycje miasta i regionu, wyjątkowym świętem rodzinnym. Będzie wydarzeniem największym na Dolnym Śląsku i jednym z ciekawszych na mapie Polski. Kilkudniowe obchody umożliwią szerokiej i różnorodnej publiczności poznanie dziedzictwa, które przez wieki kształtowało Wałbrzych i jego mieszkańców. Stara Kopalnia udostępni swoją unikatową przestrzeń, w której odbędą się tradycyjne w górnictwie Karczma Piwna i Babski Comber. Dla najmłodszych przygotowana zostanie Dziecięca Barbórka. W przemysłowych wnętrzach byłej Kopalni Julia, będzie można podziwiać wystawę fotografii industrialnej, instalacje świetlne i dźwiękowe, kopalniane maszyny w formie nowoczesnych prezentacji audiowizualnych. Każdy będzie miał okazję wziąć udział w grach i zabawach bazujących na górniczych i przemysłowych tradycjach, spróbować swoich sił w rysowaniu węglem i lepieniu w glinie, ale też zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z górnikami, których nie zabraknie podczas tych wyjątkowych dni. Festiwal rozpocznie się od wyjątkowych lekcji edukacji regionalnej, podczas których młodzież z wałbrzyskich szkół spotka wałbrzyskich górników i wysłucha ich opowieści o górniczej przeszłości miasta. W dniu świętej Barbary odbędą się tradycyjne uroczystości miejskie oraz uroczysta Parada Górnicza, której towarzyszyć będzie górnicza orkiestra i górnicze delegacje z miast partnerskich Wałbrzycha z Czechi Niemiec. Następnie na terenie Starej Kopalni odbędzie się otwarcie Festiwalu Tradycji Górniczych Barbórka 2015 w Wałbrzychu. Zgromadzonych gości zaprosimy do udziału w przygotowanych wydarzeniach, do odwiedzenia Jarmarku Barbórkowego z grzanym winem i regionalnymi produktami, obejrzenia filmów dokumentalnych i fabularnych w specjalnie na tę okazję otwartym Kinie Górnik, wysłuchania wyjątkowego koncertu łączącego brzmienie sekcji dętej z nowoczesną elektroniką i podziwiania spektaklu ognia. W Festiwalowym programie znajdą się też spotkania z ciekawymi ludźmi, opowiadającymi o górniczym i przemysłowym dziedzictwie i historii oraz wydarzenia o charakterze sportowym.

Festiwal Tradycji Górniczych ma w swoim założeniu stać się nowym produktem turystycznym Wałbrzycha i atrakcją, która pozwoli w wyjątkowy sposób spędzić pierwsze dni grudnia, niezależnie od towarzyszącej im aury. Planowana jest intensywna kampania promująca wydarzenie w skali województwa. O objęcie Festiwalu patronatami zwróciliśmy się do Prezydenta RP, Ministra Kultury, Marszałka Województwa, Prezydenta Miasta.

Proponowane pakiety sponsorskie:

Pakiet 1: Złoty sponsor

Tytuł złotego sponsora Festiwalu Tradycji Górniczych Barbórka 2015 w Wałbrzychu wiąże się z następującymi możliwościami reklamowymi:
1. Prawo do używania tytułu Złotego Sponsora Festiwalu.
2. Wymienienie nazwy Sponsora i jego funkcji podczas uroczystego otwarcia Festiwalu na terenie Starej Kopalni.
3. Zamieszczenie logotypu Sponsora we wszystkich materiałach promocyjnych Festiwalu.
4. Zamieszczenie logotypu oraz informacji o Sponsorze na stronie Starej Kopalni.
5. Zamieszczenie logotypu Sponsora w ekranach multimedialnych znajdujących się w Welcome Center Starej Kopalni.
6. Możliwość wyeksponowania logotypu Sponsora w przestrzeni Festiwalowej (baner, roll-up).
7. Możliwość dołączenia materiałów promocyjnych Sponsora do Pakietów dla uczestników poszczególnych wydarzeń z programu Festiwalu (Karczma Piwna, Babski Comber).
8. Zaproszenie dla Przedstawiciela Sponsora do udziału w Festiwalu (Po 2 wejściówki na Karczmę Piwną i Babski Comber).

Pakiet 2: Srebrny Sponsor

Tytuł Srebrnego Sponsora Festiwalu Tradycji Górniczych Barbórka 2015 w Wałbrzychu wiąże się z następującymi możliwościami reklamowymi:
1. Prawo do używania tytułu Srebrnego Sponsora Festiwalu.
2. Wymienienie nazwy Sponsora i jego funkcji podczas uroczystego otwarcia Festiwalu na terenie Starej Kopalni.
3. Zamieszczenie logotypu Sponsora we wszystkich materiałach promocyjnych Festiwalu.
4. Zamieszczenie logotypu oraz informacji o Sponsorze na stronie Starej Kopalni.
5. Zaproszenie dla Przedstawiciela Sponsora do udziału w Festiwalu. (po 1 wejściówce na Karczmę Piwną i Babski Comber).

Pakiet 3: Partner

Tytuł Partnera Festiwalu Tradycji Górniczych Barbórka 2015 w Wałbrzychu wiąże się z następującymi możliwościami reklamowymi:
1. Prawo do używania tytułu Partner Festiwalu.
2. Umieszczenie logo na głównym plakacie Festiwalu.
3. Zamieszczenie logotypu oraz informacji o Partnerze na stronie Starej Kopalni.
4. Zamieszczenie logotypu Partnera w ekranach znajdujących się w Welcome Center Starej Kopalni.

Pozostajemy do Państwa dyspozycji, szczegółowych informacji nt. projektu udziela pani Magdalena Wach – koordynator Festiwalu Tradycji Górniczych Barbórka 2015 w Wałbrzychu wm@starakopalnia.pl tel. 74 667 09 05.